lipiec 2018

Autor: Remigiusz Mróz
Tytuł: Nieodnaleziona
Wydanie: Wydawnictwo Filia, Poznań 2018

         "Nieodnaleziona" Remigiusza Mroza to z jednej strony bardzo ciekawa historia kryminalna, z drugiej porusza ważne problemy obyczajowe. Wciąga czytelnika od pierwszych stron i jest niewątpliwie godna polecenia.
         Głównym wątkiem książki jest historia Damiana Wernera. Młody chłopak i jego narzeczona Ewa zostali zaatakowani przez bandę opryszków. W wyniku tej napaści dziewczyna znika. Po dziesięciu latach, przez które mężczyzna nie radzi sobie ze stratą, pojawia się w Internecie jej zdjęcie, co staje się dla niego motywem do wznowienia poszukiwań. Mężczyzna próbuje jednocześnie odkryć prawdę, odnaleźć ukochaną i uciec przed policją.
         Losy Damiana przeplatają się z historią Kassandry Reimann, żony maltretowanej przez męża. Ile jest w stanie znieść kobieta w takiej sytuacji i do czego może się posunąć, żeby się z niej uwolnić?
         Akcja powieści prowadzona jest bardzo szybko. W książce nie ma spowalniaczy takich jak opis miejsc, w których znajdują się bohaterowie. Jednocześnie, nie hamując akcji, autor pokazuje przeżycia Damiana. Brak jest też zbędnych bohaterów - ich ilość ograniczona jest do minimum. Dzięki temu nic nie odwraca uwagi od głównej akcji. Książka zyskuje także na tym, że od pewnego momentu opowieść prowadzona jest z dwóch punktów widzenia.
         Zarówno dla czytelnika jak i dla głównego bohatera rzeczywistość jest inna niż ją postrzega, a rozwiązanie zagadki okazuje się jeszcze bardziej zaskakujące niż to się wydaje w pewnym momencie.

Moje opinie znajdują sie również w serwisach    

główna

(c) Ewa Oderkiewicz 2001-2019